Poniedziałek – Piątek 9.00 – 19.00, Sobota 9.00 – 14.00

Twoje miejsce relaksu

i odpoczynku...

ZABIEGI W SALONIE MARGALO

ODPOWIEDZIĄ NA POTRZEBY KAŻDEJ SKÓRY

ZMARSZCZKI, UTRATA JĘDRNOŚCI

Zmarszczki/ utrata jędrności  – pierwsze symptomy starzenia się skóry obserwujemy już od 25 roku życia. Zazwyczaj jako pierwsze pojawiają się zmarszczki mimiczne tzw. „kurze łapki”. Skóra pod oczami jest najcieńsza i najdelikatniejsza, dlatego najszybciej traci swoją sprężystość. Utrata jędrności związana jest ze spadkiem produkcji kolagenu i elastyny, niedostatecznym nawodnieniem organizmu oraz znaczną utratą masy ciała.

Polecane zabiegi przeciwzmarszczkowe i ujędrniające:

SKÓRA SUCHA I ODWODNIONA

Skóra sucha i odwodniona- powstaje z powodu wytwarzania zbyt małej ilości sebum, które jest potrzebne do prawidłowego funkcjonowania skóry. W naskórku brakuje lipidów, które odpowiadają za poziom nawilżenia, a także ochronę. Objawem suchej skóry jest nadmierne napięcie, szorstkość, zmatowienie i łuszczący się naskórek. Ponadto skóra jest cienka i wiotka. Natomiast skóra odwodniona najczęściej wynika z nieodpowiedniej pielęgnacji. Może wystąpić przy każdym rodzaju cery, na skutek używania zbyt mocnych i wysuszających kosmetyków (np. na bazie alkoholu)

Polecane zabiegi dla skóry suchej i odwodnionej:

TRĄDZIK

Trądzik– to problem wielu nastolatków, ale również osób dorosłych. Stres, środowisko w jakim żyjemy, przetworzona żywność oraz tryb życia sprzyjają rozwojowi zmian trądzikowych. Zmiany skórne mogą mieć różną postać w zależności od zaawansowania choroby, takie jak zaskórniki, grudki, krostki, zmiany zapalne i ropne.

Polecane zabiegi wspomagające leczenie trądziku:

Peelingi medyczne:

ROZSZERZONE NACZYNKA / RUMIEŃ / TRĄDZIK RÓŻOWATY

Rozszerzone naczynka/rumień/trądzik różowaty- pierwsze objawy rozszerzonych naczynek to zaczerwienienie policzków, okolic nosa oraz brody. Rumień pojawia się pod wpływem emocji i zmian temperatur oraz wypiciu ciepłych napojów, alkoholu lub zjedzeniu ostrych potraw. Problemu nie można bagatelizować, ponieważ konsekwencją nieleczonych zmian może być trądzik różowaty. Skóra z tendencją do rozszerzonych, pękających naczynek wymaga szczególnie odpowiedniej pielęgnacji oraz profilaktyki chroniącej przed nasileniem zmian.

Polecane zabiegi wzmacniające naczynka:

Delikatne peelingi chemiczne:

PRZEBARWIENIA

Przebarwienia – główną przyczyną powstawania przebarwień jest nadmierne odkładanie się melaniny w komórkach skóry. Na powstawanie przebarwień mają wpływ czynniki hormonalne, zaburzenia endokrynologiczne, ciąża, przyjmowanie leków hormonalnych, ekspozycja skóry na promieniowanie UV oraz stosowanie niektórych substancji fotoalergicznych. Usuwanie i rozjaśnianie przebarwień jest procesem długotrwałym, który nie jest łatwy. Najlepsze efekty uzyskuje się w tzw terapii łączonej.

Polecane zabiegi wspomagające rozjaśnianie przebarwień:

Peelingi medyczne: